Kam gi yra reikalingas namo stogo šiltinimas? Vis dažniau užmiesčio namai yra statomi ir perkami, kad žmogus ten galėtų nuolat gyventi. Ir daugelis tokių namų savininkų juos nori paversti tinkamais gyvenimui ir šaltuoju metų laiku. Šiuolaikiškos medžiagos, kurios yra naudojamos stogų šiltinimui suteikia galimybę apšildyti visus statinius, tiek ir atskirus jų elementus. Kai kuriais atvejais pakanka atlikti medinio namo stogo šiltinimą, kad jūsų namo viduje būtų kur kas šilčiau. Reikalas yra tas, kad būtent per stogą yra prarandamas didžiausias šilumos kiekis. Prastas šilumos izoliacija priverčia padidinti namo šildymo sistemos efektyvumą, o tai atitinkamai padidina energijos ir pinigų sąnaudas. Stogo šiltinimas reikalauja ypatingo pasiruošimo ir teisingo izoliuojančios medžiagos pasirinkimo. Stogo danga gali skirtis savo išvaizda, savo paskirtimi ir naudojamomis medžiagomis. Pagrindinis skirtumas yra stogo forma. Atitinkamai stogų šiltinimo darbai skiriasi savo darbų technologijomis ir naudojamomis medžiagomis. Medžiagų pasirinkimui įtaką daro labai daug faktorių., pavyzdžiui, mechaniniais krūviai, klimato sąlygos, staigūs temperatūros pokyčiai, kritulių kiekis, bei stiprus vėjas. Nors namo stogai yra skirtingi, tačiau šiluma namuose turi būti vienoda. Namo stogo šiltinimo technologijos priklauso ir nuo to kada bus atliekami darbai, ar tada, kai namas dar yra statomas, ar tada, kai jį reikia remontuoti. Dažniausiai naudojamos statybos technologijos yra labai panašios. Stogų šiltinimas karkasiniuose namuose yra atliekamas vadovaujantis tais pačiais kriterijais, kaip ir medinių arba plytinių namų.

            Jei jūsų namuose nėra mansardos ir sandėliuko, kuris naudojamas kaip gyvenama patalpa tokiu atveju kartais įmanoma apsieiti ir be tokios procedūros kaip stogo šiltinimas. Tinkamas stogo paruošimas tai yra pirmasis laiptelis stogo šiltinimo procedūros metu. Stogo šiltinimas iš vidaus yra atliekama vadovaujantis keliais etapais. Prieš tai, kai bus pradedami pagrindiniai darbai yra būtina apžiūrėti visą namo konstrukcijos atraminę sistemą ir inžinerines komunikacijas, kurios yra po namo stogu. Pažeisti arba sulaužyti elementai turi būti pakeisti arba suremontuoti. Jei ant medienos atsirado daug puvėsių ir pelėsių tokiu atveju yra būtina kruopščiai išvalyti paviršių. Vėliau reikia padoroti medieną apsauginėmis priemonėmis. Nuo metalinių paviršių turi būti pašalinamos rūdys, bei turi padaroma apsauga nuo korozijos. Toliau yra atliekami pagrindiniai darbai. Yra būtina griežtai laikytis visų technologijų ir viską daryti taip, kad stogas būtų apšildytas efektyviai. Stogo šiltinimas turi būti atliekamas žingsnis po žingsnio. Ir svarbiausi darbai prasideda nuo hidro izoliuojančio sluoksnio montavimo. Kai yra statomas naujas stogas tai dažniausiai yra daroma, kai yra montuojamos izoliuojančios medžiagos. Jei darbai yra daromi, kai stogas jau yra pastatytas, tokiu atveju hidro izoliuojantis sluoksnis yra tvirtinamas po gegnėmis.

                Norint sukurti hidro izoliuojantį sluoksnį dažniausiai yra naudojamos membraninės medžiagos. Kitas sluoksnis tai šilumą izoliuojančios medžiagos. Šios medžiagos storis neturi būti didesnis nei gegnių plotis, tačiau jis turi būti ne mažesnis nei 10 cm. Kai atliekamas stogo šiltinimas gali būti naudojamos kelios skirtingos medžiagos. Tačiau visoms medžiagoms yra keliami tam tikri reikalavimai. Jos turi puikiai izoliuoti šilumą, turi būti paprastai montuojamos, patikimos, tvirtos, atsparios liepsnai ir kas yra ne mažiau svarbu jas galima įsigyti už patrauklias kainas. Dažniausiai yra naudojamos tokios medžiagos kaip stiklo vata ir mineralinė vata. Šios medžiagos gerai pjaunasi, todėl kur kas lengviau gauti tokį medžiagos dydį, kuris jums reikalingas. Medžiagos yra labai lengvai apdorojamos, tai ženkliai palengvina šiltinimo procesą. 

https://issuu.com/kalga