pirkti-dvirati    Dviratis šiuo  metu yra ta transporto priemonė, kuri  išgyvena savo  atgimimą ir vis daugiau žmonių nori savo laisvalaikį praleisti važiuojant  su šia  transporto priemone, tokiu  būdu  stiprinant savo sveikatą ir gaunant daugybę  teigiamų  emocijų. Viena iš žinomiausių transporto rūšių tai dviratis.  Šios  transporto priemonės populiarumas  yra paaiškinamas  neaukšta  kaina ir  prieinamumu esant įvairiam amžiui.  Dviratį  šiuo metu galima  surasti  praktiškai visuose  namuose. Kaip taisyklė, dažniausiai tai yra  seni variantai.  Jei norite  įsigyti tokį variantą,  kuris jus  džiugins ne vienerius metus, bei patenkins  visus jūsų poreikius  tokiu  atveju  pirkti dviratį reikia  atsakingai. Jei  norite  su dviračiu   važiuoti  mieste ir naudoti dviratį įprastiems  tikslams tokiu  atveju  geriau  įsigyti miestui pritaikytus dviračius.  Turint  tokį dviratį bus pakankamai lengva  važiuoti,  jis pasižymi patrauklia išvaizda.  Egzistuoja  tam tikra  žmonių rūšis, kurie perka dviračius tam, kad  numestu  nereikalingus kilogramus arba  užsiimtu  sportu.  Tokie  žmonės  gali įsigyti  sportinius dviračius, kurie  gali padėti tapti stipresniais ir greitesniais.  Visi  mes turime  skirtingą  biudžetą. Kai kurie  sau gali leisti nusipirkti labai brangius  modelius, o mažiau turtingi  to negali  padaryti.  Kai  yra pasirenkami dviračiai yra  tam tikros  subtilybės. Pirmoji  ir pati svarbiausia taisyklė, kad reikia  žinoti kokiems  tikslams ir kokioms sąlygoms  bus reikalingas  dviratis.

Visi  šiuolaikiniai dviračiai sąlyginai gali  būti  skirstomi į tam tikras  grupes, tai yra  kalnų, plentiniai, hibridiniai ir BMX dviračiai.  Kalnų dviračiai priklausomai nuo  modelio yra  skirti tiek greitam  važiavimui , tiek ir  nusileidimui ekstremaliomis oro sąlygomis.  Šie dviračiai turi platesnes padangas, nei kitų  rūšių dviračiai. Taip pat jie turi   mažesnį dviračio rėmą, tačiau jis  yra  labai sustiprintas.  Dviračiai pritaikyti važiavimui mieste yra  lengvi ir greiti, kurie yra  skirti tik važiuoti  lygiu keliu, pavyzdžiui,  asfaltuota kelio danga.  Kitiems keliams šie dviračiai  nėra  pritaikyti.  Taip pat galima pirkti dviratį, kuris yra  vadinamas hibridiniu. Tai yra  toks dviratis, kuris  turi  anksčiau paminėtų  abiejų dviračių savybes.  Hibridas  turi  plonesnes padangas, nei kalnų dviračiai, tačiau  jos yra pletinės  nei plentinių  dviračių.  Šio dviračio rėmas yra labai panašus į plentinio  dviračio, o pagal  formą  į kalnų dviračio rėmą.  Hibridas yra  skirtas kelionėms  gruntuotais keliais, tie  ir  asfaltuotais keliais.  Miestui pritaikytas dviratis tai visų pirma yra  priemonė skirta  važiavimui, o ne  sportinis dviratis.  Dviratis turi   platų balnelį, visa tai yra pritaikyta tam, kad būtų  užtikrinta  vertikali  padėtis  važiuojant su dviračiu. Taip pat galima įsigyti specialius  dviračius, kurie yra pritaikyti  būtent triukų  darymui. Tai dar viena kalnų dviračių  rūšis.  Jie pritaikyti važiavimui tiek kalnais, tiek ir mieste.

Taigi jei jūs  jau žinote kokiam tikslui  yra  reikalingas dviratis ir pasirinkote jo rūšį. Kitas  etapas yra  dydžio pasirinkimas. Žinoma, galima  atsisėti  ant patikusio modelio ir padės  suprasti  ar jūs  patogiai jausitės  ar ne.  Kol jūs neišmėginsite kaip dviratis važiuoja jūs  labai mažai ką  sugebėsite  suprasti.  Be to, viena iš didžiausių klaidų, kai yra pasirenkamas dviratis yra rėmo dydis. Visų pirma tai yra  nulemta, kad kai  kuriose parduotuvėse yra tik vienetiniai modeliai ir pirkėjas neturi praktiškai jokios galimybės pasirinkti.  Reikėtų žinoti, kad bet kuris dviračio modelis  visada yra gaminamas net kelių dydžių. Pirkti dviratį reikia pagal tai  koks  yra dviračio  rėmo dydis. Į visas šias rekomendacijas reikia  atsižvelgti, kai yra perkamas dviratis.