siltnamiaiLietuvoje klimatas nėra palankus norint auginti daugumą pomidorų veislių. Todėl tenka galvoti apie šiltnamį.  O prieš renkantis jį reikia atsižvelgti į kelis dalykus:

 

Ką ir kaip auginsite – nuo to, kokius augalus planuojate auginti priklausys šitlnamio forma, aukštis, vietos pasirinkimas. Pasirinkimui įtakos turi ir planuojamas auginimo būdas – grunte, vazonuose, subrstatuose, o galbūt ketinama užsiimti hidroponika. Kadangi dauguma pomidorų aukštaūgiai, jiems reikia gan aukšto šiltnamio. Todėl rekomenduojame sienelės aukštį – 1.70 m.

 

Vieta – rekomenduojama šiltnamį statyti taip, kad jo išilginės sienos būtų nukreiptos į rytus ir vakarus, galai į pietus ir šiaurę. Taip bus palaikoma tolygi temperatūra. Jei montuosite šiltnamį prie namo sienos, rinkitės į pietinę pusę. Nestatykite šiltnamio po medžiais, nes tuomet gali trūkti šviesos, šiltnamis užsiterš krintančiais lapais. Taip pat nuo medžių krintantys stambesni vaisiai gali pažeisti statinį. Pažiūrėkite, kaip krinta šešėliai ir kaip jie keičiasi dienos bėgyje, stenkitės, kad šiltnamis neatsidurtų ilgai neapšviestoje vietoje. Taip pat reiktų šiltnamiui suteikti apsaugą nuo vėjo.

 

Biudžetas. Reiktų atsižvelgti į tai, kiek pinigų galite skirti šiltnamiui – nuo skiriamo biudžeto priklausys šiltnamio dydis, sudedamosios medžiagos ir papildoma įranga. 10-20 kvadratinių metrų šiltnamis gali kainuoti nuo šimto ar kelių šimtų eurų, (paprastos konstrukcijos plėvelinis), iki daugiau nei penkių tūkstančių litų (apšiltintas polikarbonatinis, su automatizuotu vėdinimu bei laistymu ir šildymu).

 

Dydis – kiek ploto galėsite skirti šiltnamiui. Nuo šiltnamio dydžio priklausys vietos pasirinkimas.

 

Kokia papildoma įranga bus įdiegta šiltnamyje. Jei planuojate šiltnamį papildomai apšviesti ir šildyti, įvertinkite ar bus patogu atvesti ir aptarnauti komunikacijas (pvz. elektrą, šilumos tiekimo vamzdžius). Šildomam šiltnamiui teks įrengti betoninius pamatus.

 

Įvertinus šiuos punktus belieka nuspręsti iš kokių medžiagų turėtų būti pagamintas jūsų šiltnamis. Pagrindinė statybinė medžiaga yra danga, nuo jos priklauso karkaso parinkimas. Šiuo metu populiariausios dangos yra polietileno plėvelė, stiklas ir polikarbonato plokštės. Kiekviena iš jų turi savo privalumų ir trūkumų. Medžiagų pasirinkimas taip pat priklauso nuo norimos šiltnamio formos.