Į ką verčiausia atkreipti dėmesį renkantis langus?

 

Langai yra itin svarbi mūsų namų detalė, tačiau kai ateina laikas pasikeisti langus, neretai susiduriame su dilema – kokius naujus langus išsirinkti? Juk dabar galima rinktis ir iš aliuminio langų, ir iš plastikinių langų bei taip pat iš klasika tapusių medinių langų. Kokie langai turi pačias geriausias savybes? Ar verčiau pirkti parduotuvėse esančius langus ar pasinaudoti individualia langų gamyba? Pamėginsime į šiuos klausimus atsakyti ir padėti jums nuspręsti, kokius langus išsirinkti.

Pasižiūrėkime, kas svarbu renkantis langus:

  • Energetinis efektyvumas. Šilumos perdavimo koeficientas nurodo, koks yra šio lango energetinis efektyvumas. Savaime suprantama, kad kuo jis didesnis, tuo šis langas yra laikomas kokybiškesniu.
  • Šviesos laidumas. Reikia suprasti, kad viena iš pagrindinių lango funkcijų yra šviesos įsileidimas į namus ar pastatą. Taigi, šviesos laidumo koeficientas yra dar vienas labai svarbus rodiklis, į kurį dažnai pirkėjai Lietuvoje neatkreipia dėmesio. Ekspertai teigia, kad tai yra labai svarbu, nes jeigu šviesos laidumas yra nepakankamas, tuomet gali būti ir taip, kad teks papildomai naudoti elektros lemputę šviesai palaikyti.
  • Išvaizda. Visų langų dizainai ir išvaizda gali būti labai skirtinga. Aišku, čia vienas iš tų punktų, kur galite subjektyviai nuspręsti, kas jums labiau patinka, kadangi nėra jokio koeficiento, kažkaip nurodančio langų kokybę estetiniu principu.
  • Ar žinote, kokie gamintojai sukūrė šiuos langus? Tai taip pat daug ką reiškia. Jeigu norite žinoti tiksliau, pasidomėkite, kai š firma yra vertinama. Pavyzdžiui, dabar dažniausiai perkami skandinaviški langai, kadangi ten yra daugiausiai įmonių, daug suprantančių apie langų kokybę. Vienas geras pavyzdys galėtų būti tas, kad skandinavų gamintojas geras energetinis efektyvumas ir šviesos laidumo koeficientas yra žymiai svarbiau, nei Baltijos šalių gamintojams.
  • Apgalvokite, kokių langų norite – jie gali būti pagaminti iš klijuotos medienos, medžio masyvo, plastiko, aliuminio. Jeigu trumpai palygintume visus šiuos langus, greitai pamatytume, kad aliuminio ir medžio langai yra vieni iš brangiausių, o plastiko langai yra gerokai pigesni. Taip yra turbūt todėl, kad plastikiniai langai nekainuoja tiek daug pagaminti ir jų bendra pasiūla yra gerokai didesnė. Jeigu kalbėtume apie ekologiškumą, visos dabartinių langų rūšys yra ekologiškos, kadangi yra įvestas griežtesnis patikrinimas šiuo klausimu. Kalbant apie atsparumą kitiems metalams ir aplinkai, aliuminio langai nėra atsparūs kitoms medžiagoms, o štai medžio masyvo langai apskritai nėra atsparūs niekam. Klijuotos medienos langai yra labai atsparūs, taip pat kaip ir plastikiniai, tačiau reikia paminėti ir tą faktą, kad tokios pat kokybės plastikiniai langai yra tris kartus pigesni už klijuotos medienos.

Tikimės, kad šie penki punktai padės jums išsirinkti pačius geriausius langus savo namams. Kai kurie punktai, tokie kaip estetika, yra labai subjektyvūs, tačiau langų kokybės duomenys, atsparumas, ilgaamžiškumas – tai dalykai, kuriuos galima sužinoti iš anksto ir taip pasirinkti jums patį geriausią variantą. Langų gamyba gali būti vykdoma individualiai arba galite užsisakyti jau pagamintą modelį.